407 Jefferson Street Winchester, VA 22601
Sold on 04/13/2026
Sold Date:
04/13/2026
Taxes
$3,128(2025)
Lot Size
7,736 SQFT
Type
Single-Family Home
Year Built
1950
Style
Colonial
School District
Winchester City Public Schools
Listed By
Gillian Greenfield, Coldwell Banker Premier
Bought with
Daniel J Whitacre, Colony Realty
Source
BRIGHT IDX
Last checked May 20 2026 at 3:33 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathroom: 1
- Half Bathrooms: 2
Listing Price History
Mar 16, 2026
Price Changed
$468,180
2%
$9,180
Mar 02, 2026
Price Changed
$459,000
-1%
-$5,000
Feb 17, 2026
Price Changed
$464,000
-2%
-$10,000
Feb 02, 2026
Price Changed
$474,000
-1%
-$2,500